חקר מחלות המטו-אונקולוגיות בילדים

חקר מחלות המטו-אונקולוגיות בילדים
ראש המעבדה:פרופ' שי יזרעאלי
טלפון: 052-6666360
דוא"ל: shayiz@clalit.org.il,
מנהל/ת המעבדה:
ד"ר יהודית בירגר
טלפון: 054-7778601
דוא"ל: yehuditbi1@clalit.org.il
צוות מחקר:
    ד"ר יפעת גרון    
    ד"ר רות שילה    
    הילה פישמן    
    שרייאס מדוויל    
    רועי בלבאן    
תחומי מחקר:

המעבדה לחקר מחלות המטו-אונקולוגיות בילדים מתמקדת במחלות המטולוגיות וממאירויות דם. מעבדת המחקר והמחלקה ההמטו-אונקולוגית בבית החולים לילדים שניידר מובלים ע"י פרופ' שי יזרעאלי, קרבה זו מאפשרת אינטראקציה ייחודית בין הקליניקה ומעבדת המחקר.

המחקר שאנו עורכים מכוון לענות על שאלות בסיסיות במחלות המטולוגיות – איך התפתחות תאי דם נורמלים מוטה להתפתחות מחלה? מה הם השינויים הגנטים והביוכימיים אשר עוצרים את ההתמיינות, מגבירים התרבות מהירה ושרידות ומקנים לתא הלוקמי תכונות של תא גזע מתחלק?

אנחנו מתמקדים בחקר הפתוגנזה של מחלות המטולוגיות במגוון תחומים: מנגנונים מולקולריים אשר מובילים להתפתחות מחלות של תאי B ותאי T מוקדמים, אבולוציית המוטציות שמובילה להתפתחות AML ראשוני ושניוני במטרה לזהות סמנים ביולוגיים מחלה שארתית ולהישנות מחלה ומעורבות ה- CNS בלוקמיה.

במחקרים שלנו אנו משתמשים בהתמרה של תאי גזע הומנים ועכבריים, מודלים עכבריים כולל עכברים טרנסגנים, מודלי השתלות, כולל השתלות תאים מלוקמיות הומניות. אנו רותמים טכנולוגיות מולקולריות וביולוגיה של התא למחקרים in-vitro ו- in-vivo במטרה לשפר את הטיפול בילדים עם לוקמיה.

פרטי איש קשר
דיטי בירגר נייד: 054-7778601
ליצירת קשר עם המעבדה לחקר מחלות המטו-אונקולוגיות בילדים, השאירו פרטים: