חקר גידולי ראש צוואר ובסיס גולגולת

חקר גידולי ראש צוואר ובסיס גולגולת
ראש המעבדה:פרופ' גדעון בכר .M.D ו- דר' אבירם מזרחי M.D.
מנהל/ת המעבדה:
דר' אברהם דיין (Ph.D.)
טלפון: 972-3-9376625
דוא"ל: [email protected]
סטודנטים:
    דר' נסרין שריף (DMD)    
תחומי מחקר:

המעבדה לחקר גידולי ראש וצוואר ובסיס גולגולת במרכז רפואי רבין, שהינו מרכז מוביל בתחומים אלו ברמה הארצית, שמה לעצמה למטרה את קידום הטיפול ושיפור איכות החיים של המטופלים באמצעות מחקר.

המעבדה דוגלת בגישה של "רפואה מותאמת אישית” הכוללת אפיון גנטי של גידולים והתאמת טיפול מיטבי תוך צמצום תופעות הלוואי.

במעבדה קיים מאגר רקמות של גידולים המשמש בסיס לביצוע מחקרים הן ברקמות והן בעזרת מודלים של חיות מעבדה במטרה להבין את הגנטיקה והביולוגיה של גידולים אלו ומנגנוני העמידות שלהם לקרינה ולכימותרפיה. כפועל יוצא מכך ניתן למצוא דרכים להתגבר על מנגנונים אלו ולנסות לפתח גישות טיפוליות חדשות עם פוטנציאל להתקדמות לניסויים קליניים במטופלים. כמו כן, מתבצע מחקר להבנת תפקיד המערכת החיסונית בגידולי ראש וצוואר ובסיס גולגולת תוך שילוב טיפולים באימונותרפיה (הסתת המערכת החיסונית של החולה כנגד הגידול).

נדבך נוסף של המעבדה הנו הבנת תופעות הלוואי וההשלכות ארוכות הטווח של טיפולים שונים לגידולי ראש וצוואר ובסיס גולגולת, כולל קרינה וכימותרפיה במטרה לפתח שיטות למניעת או להפחתת תופעות אלו ושיפור איכות החיים של המחלימים.

המעבדה ממוקמת במרכז פלסנשטיין למחקר רפואי הנמצא בבית חולים בילינסון ופועלת בשיתוף עם היחידה לאונקולוגיה של הראש והצוואר במרכז דוידוף לטיפול ולמחקר מחלות הסרטן.

הפרויקטים המובילים כיום במעבדה:

 

  1. הבנת המנגנון והדרכים להתגבר על עמידות למעכבי האנזים PI3Kבקרצינומה קשקשית של הראש והצוואר.
  2. הפעלה ועיכוב של קולטנים לאופייטיים בקרצינומה קשקשית של הראש והצוואר וכיצד הם משפיעים על תגובה לטיפול קרינתי וכמותרפי.
  3. הבנת המנגנון ומניעת נזק לבלוטות רוק הנגרם מקרינה לאזור הראש והצוואר.

 

פרטי איש קשר
אברהם דיין
ליצירת קשר עם המעבדה לחקר גידולי ראש צוואר ובסיס גולגולת, השאירו פרטים: