ורד גרוסמן - מנהלת אדמיניסטרטיבית

החזון מאחורי הקמת מרכז המחקר ע"ש פלסנשטיין בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת היה הנגשת המחקר הרפואי הבסיסי והקליני לקהילה הרפואית במרכז רפואי רבין הכולל את בית חולים בילניסון, מרכז שניידר לרפואת ילדים ובית חולים גהה לבריאות הנפש.

המרכז הוא פרי של שיתוף פעולה הדוק בין הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ומרכז רפואי רבין, והוא כולל חוקרים מהאוניברסיטה לצד רופאים מהמרכז הרפואי המנהלים כשלושים מעבדות מחקר בתחומים שונים.

מרכז פלסנשטיין מספק לחוקריו סביבת מחקר תומכת הכוללת היענות לצרכים המשתנים של החוקר מבחינת שטחי המעבדה והציוד המתקדם העומד לרשותו במסגרת היחידה לציוד בין-מחלקתי (הצב"מ). ההנהלה, בשיתוף וועדת ציוד המורכבת מחוקרים במרכז, בוחנת באופן מתמיד את מצאי הציוד בצב"מ ודואגת לחדש אותו ולהעשירו בציוד עדכני ומתקדם ביותר.

רק לאחרונה נוספו למצבת הציוד הקיים בצב"מ מכשירים יקרי ערך כמו מיקרוסקופ קונפוקאלי, Cell Sorter, Nanosight ו- Exoid המשמשים לחקר אקסוזומים. מלבד רכישה, הטמעה ושמירה על הציוד הבין מחלקתי, יחידת הצב"ם תומכת ומספקת הדרכה לחוקרים, ולסטודנטים לתארים מתקדמים, הזוכים להתנסות בעבודה עם ציוד מתקדם.

הנהלת המרכז מעודדת שיתופי פעולה ועזרה הדדית בין החוקרים ויוזמת מפגשים חודשיים של ראשי קבוצות המחקר להצגת העבודות שלהם וסמינרים דו-שבועיים שבהם מוזמנים חוקרים מהארץ ומחו"ל לתת הרצאות על עבודותיהם. ההנהלה תומכת בהשריית אווירה חיובית ורוח יחידה במרכז ומטפחת את התקשורת הבין-אישית בין העובדים. 

במרכז לומדים סטודנטים רבים לתואר שני, שלישי, וסטודנטים לרפואה ורופאים מתמחים מבצעים בו את עבודות הגמר ומדעי יסוד שלהם.

הנהלת המרכז מעודדת קליטה של סטודנטים במעבדות המחקר ומסייעת להם ניהולית. לאחרונה אף הושק פרוייקט חדש "הסטודנט במרכז" שמטרתו ליווי הסטודנטים במרכז לאורך תקופת הלימודים שלהם ומסייע להם.